Tur 1: Verneombudstjenesten

Hensikten med denne oppgaven er å bli bedre til å bruke A-standard i hverdagen for å fremme god helse. Oppgaven fokuserer på hvordan vi som verneombud kan identifisere og håndtere eksponering som på sikt kan føre til arbeidsrelatert sykdom.

 1) Se filmen, 2) Diskuter refleksjonsspørsmålene, 3) Planlegg den praktiske oppgaven (beskrivelse og nedlastbar veileder er tilgjengelig nederst på siden)


Film: Forebygge kreft ved bruk av A-standard

I denne filmen ser vi nærmere på verneombudstjenestens rolle i å tilrettelegge for og veilede laget i å bruke A-standard i planlegging og gjennomføring arbeid for å forebygge kreft.

Refleksjonsspørsmål

Tur 1 Praktisk oppgave: Verneombudstjenesten

I denne oppgaven skal vi gjennomføre en skriftlig A-standard for å forstå og trene på påseer-rollen som verneombud, skissert i AML 6-2, b og c.

Forberedelser: Hovedverneombud (HVO) har ansvar for planlegging og tilrettelegging for gjennomføring av tilleggspakken med praktisk oppgave.

Åpne og last ned veilederen under med mer informasjon om den praktiske oppgaven.